• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Planując wyposażenie mieszkania lub domu, szczególnie wiele uwagi należy poświęcić oświetleniu. Światło w mieszkaniu nie tylko zapewnia warunki do pracy, ale również umożliwia nadanie mu odpowiedniego nastroju. Każde z pomieszczeń w naszym domu zasługuje na odpowiednio przemyślane oświetlenie, warto więc solidnie rozważyć swoje wybory w tej kwestii.

Właściwe oświetlenie jest kluczowe dla komfortowego samopoczucia wieczorami, gdy światło dzienne nie dociera już do naszych mieszkań. Zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, gdy dni są krótkie i ciemne, istotne jest oświetlenie mieszkania, dające możliwość wygodnej pracy i relaksu we własnych czterech ścianach. Nie ulega więc wątpliwości, że wybór oświetlenia do domu jest ważny, na co jednak zwrócić szczególną uwagę?

Lampy nad blatem w jadalni i kinkiety w pokoju

Każdy, kto spędza sporo czasu w kuchni wie, jak duże znaczenie ma odpowiednie oświetlenie tego pomieszczenia. Lampy do kuchni powinny zapewniać silne światło, oświetlające całą powierzchnię pomieszczenia, warto też zastanowić się nad dodatkowymi lampami punktowymi nad blatem roboczym. Równie ważna, co funkcjonalność, jest też kwestia estetyki, lampy kuchenne powinny więc korespondować z całością wyposażenia pod względem stylistycznym. Niezależnie od tego, czy lubimy nowoczesne wzornictwo, czy klasykę, markety budowlane – stacjonarne i internetowe – oraz specjalistyczne sklepy z wyposażeniem oferują nam szeroką paletę lamp do kuchni, obejmującą lampy nowoczesne oraz tradycyjne.

Oświetlenie salonu powinno składać się tak z silnego światła górnego, jak i nastrojowych lamp bocznych.

W salonie doskonale sprawdzą się kinkiety oraz duży żyrandol z kilkoma żarówkami, dzięki czemu będziemy mogli wybrać natężenie światła zależnie od nastroju. Nie wolno również zapominać o łazience, gdzie dobrze oświetlone musi by zwłaszcza lustro. W łazience można więc zamontować nowoczesne lampy led, dajce silne światło i do tego pozwalające oszczędzać prąd. Także oświetlenie korytarza czy przedpokoju może być bardzo różnorodne i obejmować np. plafony lub kinkiety, które możemy dobrać w zależności od kolorystyki oraz stylu pomieszczenia.

Categories: Nieruchomości

Comments are closed.