• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Ostatnio wiele słyszy się o zanieczyszczeniu powietrza, przede wszystkim w dużych miastach. Takie informacje są bardzo alarmujące. Wszyscy, którzy choć trochę myślą dalekosiężnie są zmuszeni przytaknąć, że taki fakt nie ma prawa być upraszczany. Jeśli każdy rozważył w jaki sposób może samodzielnie przyłożyć się do zredukowania emisji zanieczyszczeń, to kłopot w ogromnej mierze zostałby rozpracowany. Co należałoby wziąć pod uwagę? Pomyślmy jakimi produktami ogrzewamy nasze domostwa?

Miał to bezkompromisowo szkodliwy opał. Jakim materiałem grzewczym można go podmienić? Słyszałeś o wspaniałych parametrach brykietu oraz pelletu? Brykiet oraz pellet wytwarzany jest z odpadów drzewnych. Po poddaniu go przetworzeniu doskonale przydaje się do ogrzewania w kominku lub celowo przystosowanym kotle na pellet. Do wytworzenia tego materiału nie wytrzebia się dodatkowych obszarów lasu, zaledwie wyzyskuje się zrzynki. W ten sposób nie naruszamy środowiska! Brykiet i pellet cechuje ogromna wartość opałowa oraz niska zawartość popiołu. Poza tym brykiet i pellet jest niebywale czystym i wygodnym paliwem.

W sklepach stacjonarnych można kupić pellet i brykiet zrobiony z różnorakich gatunków drewna. Najbardziej skuteczny jest opał wyprodukowany z odpadów drzewa dębowego.

Reasumując powyższe kwestie należy myśleć o czystym powietrzu. Wtedy koniecznie dostosujemy materiał opałowy do aktualnych wytycznych.
źródło: http://dobrybrykiet.pl/, DobryBrykiet

Categories: Inne

Comments are closed.